2nd Battalion, 1st Infantry Regiment Chapter Members

( ) Company
* Associate Member
Deceased
Inactive

Juliana Abney* Spencer Baba (HHC) Debbie Bacon* Sharon Lockhorst Block* Gerry Borysiak (B) Steven Bourne (B)
Gene Bowen (B) Daniel Breithaupt (B) Benjamin Buehler (C) Dixie Carder* Gary Carder (A/B) John Careccia (B)
Frank Carlini (C/E) Roger Carrier (E) Herman Carter (B) Bill Chrest (B) Jerry Cochran (B) Al Coleman (HHC)
John Coleman (B) Bennie Cowart (B) Michial Crowe (B) James Crum (B) Pete Cullen (E) Geoffrey Davis (D)
Curtis Wayne Dean (B) Julius Deriscavage (B) Ted Dima (B) Danny Dingus (B) Stanley Disorda (A) Marlin Egeland (B)
Dave Eikhorn* Tom Ellis (B) Ed Ens (E) Edward Fast (B) Roger Ferland (B) Doug Franz (B)
Frank Freeman (E) Carl Fryman (C) Jim Gales (B) Paul Gaylord *(B) Joseph Genereux (B) Terry Gibson (B)
Charlie Gill (B) Mike Glascock (B/HHC) Roger Grazioplene (B) Douglas Greenlaw (D) Richard Gregerson (E) Larry Harper (C)
John Henningson (HHC) Rich Heroux (B) Donald Hicks (B) Allen K. Hoe (E/HHC) Chuck Holdaway (B) Dan Hollins (E)
Jerry Hughes (B) Harry Humbert (B) Carl R. Jacob (D) Jerry Jeter (C) Charles Johnson (?) Richard Keil (E)
Ted Kelley (B/HHC) Lee Klein (B) Jerry Komnick (B) Doss Kornegay (B) Michael Kosteczko (B) Hal Kuehl (B/HHC)
Jim Larson (A) Tom La Zear (B) Ron LeClair (B) John Licata (B) Bob Liddell (HHC) Bobby Locke-Bey (D)
Terry Loyd (B) John Malpass (B) Therman McCormick (B) Al McKay (B) Peter J. Martinez (D) Jesse Mendoza (B)
Roger Mulock (A) Francis Nerone (HQ Bn.) Bruce Nielsen (B) Ed Osborne (A) William Oswald (D) Marvin Owens (B/HHC)
Richard Padgett (B) Jim Pendleton* Raul Perez (B) Clarence Phinisee (A) Ron Petitt (B) James Pitra (D)
James Rhodes (?) Larry Ricci (E) Rich Rinaldo (A) Ernie Rodrigues (B) Kenneth Ruesch (B) Stevie Russell (D)
Dennis Schlappy (B) Michael Schmid (B) John Shoemaker (B) Arthur Short (D) David Sisk (E) Allen W. Smith (B)
Ken Smith (D) Scott Smith (B/E/HHC) Robert Stonerook (B) Dwight Sypolt (B,C) Larry Tallacus (B) Bill Van Buren (B)
Pete Vander Haeghen (B) Jerry Walker (B) Craig Weaver (B) Donn Westfall (A/B) Ronald White (B) John Woyansky (A)
James Young (B)



Inactive Dave Blanton (B) Don Campbell (B) Philip Conrad (B) Bennett Dickson (B)
Melchor Garza (B) Del Graser (B/HHC) Gary Guerra (B) Mike Halpin (C) Steven Harris (A/HHC)
Cecil David Hembree (B) James Hunt (B) Ron McMillan (A) Alan Mitchell (B/HHC) Ed Moree (A)
Jim Quisenberry (B) Jose Luis Rodriguez (A) Young Ruff (B) George Santigo (E) Joel Schwartz (B)
Michael Stout (E) Oscar Truitt (D)
Return to Home Page